Vadná střecha

Pozor! Vadná střecha může mít stejné příčiny jako rozbitá kanalizace!

Mokré fleky, dokonce obrovské mokré mapy na zdech, které sahají od podlahy až na strop a po různých místech, které nenavazují vůbech na další mapy?. I tyto případy se velmi často stávají kdy opravdu problém se střechou je, ale my jsme zažili poněkud jiný případ, kdy byl problém s odpadem.

Měli jsme před nedávnem právě tuto situaci. Zákazník si stále stěžoval na zápach spojený s projevy plísní a již zmiňovaných mapách na zdech. Přivolal několik firem, zabývající se střechami. Každá firma měla na situaci jiný názor protože nikdy situaci neviděli, když se problém měl odehrávat, a asi až 5 firma poprvé přišla s argumentem, že se střechou vůbec žádný problém není. Majiteli firma oznámila, že je problém s odpadem nebo vodovodním potrubím ve zdech.

Na místo zakázky jsme dorazili, situaci obhlédli a zjistili, že jde o kanalizační odvětrávací potrubí. Rozbité kanalizační potrubí jsme opravili, zákazník zaplatil a byl velmi vděčný, že nemusel střechu měnit a tím ušetřil spousty peněz s touto rekonstrukcí spojené. Jak vysvětlit fleky na různých místech v místnosti na více jak 60% plochy? Odpověď je taková, že vodní pára, která ve zdech ihned kondenzuje (mění se opět na vodu) si dokáže různými cestami, jako jsou spáry ve zdivu nebo zahozenými drážkami atd.najít cestu v podstatě kamkoli kde má snadný způsob vyvěrat na povrh.

Poučení:

Ještě, než se pustíte do rozsáhlé rekonstrukce, kvůli poruše, která se mimochodem jeví jako tato, tak si pozvěte domů firmu s kladnými referencemi od předchozích zákazníků a třeba také ušetříte spousty peněz jako tento náš zákazník 🙂