Poruchy WC

Některé opravy wc se mohou jevit jako drahé. Ale ruku na srdce, pokud máte doma vodoměr a wc necháte protékat, a celý rok koukáte jak voda do něj neustále teče, tak se budete divit při vyúčtování za vodu, které vám možná vyrazí dech, protože přiložená faktura je tak vysoká, že by vám její dlužná částka zajistila až 10-ti denní pobyt v některých destinací na jihu Evropy.

Příčiny rozbitého wc jsou různé, a však vždy je třeba poruchy odborně opravit a wc vrátit správnou funkčnost. Pravdou je že náhradní díly také nepatří mezi nejlevnější. Ale je lepší zaplatit za opravu ještě přiměřenou částku než později velmi vysokou sumu za vodu a následně i za opravu, protože účet za vodu vás k tomu prostě dožene. A to nemluvím o tom, že by později byla s největší pravděpodobností dražší i ta oprava, protože za celou dobu ignorování protékání se poničilo více komponentů než bylo na samém začátku poruchy.

Do oprav wc by jste se neměli pouštět v žádném případě sami, protože často se stává, že laikové se snaží o opravu a z opravy se stane ještě nepříjemná havárie, která aby toho nebylo málo může vyústit až k vytopení sousedů vodou.

Poučení:

Nejlepší co můžete udělat, je zavřít vodu a počkat na příjezd instalatéra, který vám opravu zajistí a poradí pár triků, aby se opravám dalo předcházet.