ZSB 22-3 C Cerapur Smart

Kondenzační kotel ZSB 22-3 C Cerapur Smart

Přednosti výrobku:

Vysoká účinnost až 108%, elektronika Bosch Heatronic® třetí generace – kompatibilní s novou refulací FR/FW, 3-stupňové oběhové čerpadlo, motoricky ovládaný přepínací ventil, PCL – plynulá regulace výkonu, ADS – automatický diagnostický systém řízení kotle, program pro plnění sifonu, úsporný a velmi tichý provoz (33–35 dB), minimální rozměry, nízká hmotnost, jednoduchá obsluha, elegantní a moderní design.

Popis: Nové kondenzační kondenzační kotle CerapuSmart se dodávají v provedení s odvodem spalin přes vnější obvodovou zeď (tzv. Turbo) a třech modifikacích:

ZSB 14–3 C – provedení pro vytápění (možnost připojit nepřímoohřívaný zásobník) s oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou.
ZSB 22–3 C – provedení pro vytápění (možnost připojit nepřímoohřívaný zásobník) s oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou.
ZWB 28–3 C – kombinované provedení s průtokovou přípravou TV v sekundárním deskovém výměníku s volitelnými režimy komfortu ECO/COM.

Kotle CerapurSmart jsou vybaveny elektronikou Bosch Heatronic třetí generace- elektronickým mozkem pro optimální provoz. Bosch Heatronic zajišťuje vysoký komfort obsluhy přístroje v uživatelské úrovni a transparentní průběh servisních úkonů pro odborníky. Elektronika umožňuje použití vestavné ekvitermní regulace Junkers FW 100 /200 a spínacích hodin DT 10 nebo DT 20.

Nový tepelný výměník je ze slitiny hliníku a křemíku a je osazen v plášti z nerezové oceli.

Motorický přepínací ventil zajišťuje přepnutí z jednotlivých poloh (ÚT nebo TV).

Maximálních úspor je dosaženo hlavně díky systému plynulé automatické regulace výkonu kotle PCL podle aktuální potřeby tepla a TV ve spolupráci s vhodným regulátorem Junkers (informace k regulátorům naleznete v části ”Regulace a dálková ovládání”).

ADS – autodiagnostický systém řízení kotle umožňuje odborníkovi prostřednictvím multifunkčního displeje rychlou lokalizaci případné závady a díky tomu bezpečnou a samozřejmě levnou pomoc. V běžném provozu je na displeji zobrazena teplota vody v náběhovém potrubí kotle.

Firma Junkers nabízí standardně program pro plnění sifonu. Tato funkce, v případě kondenzačních kotlů Junkers, zabraňuje tomu, aby spaliny unikly “suchým” sifonem do místnosti. To samozřejmě přispívá k ještě vyšší provozní bezpečnosti kotlů Junkers.

Příprava TV: Systém přípravy teplé užitkové vody v kotli CerapuSmart (provedení ZWB) disponuje deskovým výměníkem (tzv. Mikro-akumulátorem), kde dochází při odběru TV k rychlému ohřevu protékající vody, konstantní výtokové teplotě a přesnější regulaci. Kombinovaný kotel CerapurSmart je vybaven funkcí komfortního předehřevu TV. Podle hesla ”komfort na Váš příkaz” nabízí tři volitelné režimy, umožňující získat TV okamžitě nebo v průběhu několika sekund:

Vysoký komfort Režim vnitřního předehřevu COM umožňuje, aby Vám byla teplá voda stále k dispozici, a to okamžitě. Komfort přesně na minutu Vestavěný modul časových spínacích hodin (volitelné příslušenství) umožní v závislosti na navoleném časovém rozvrhu využívat naplno vysokého komfortu ohřevu TV a následně automaticky nastaví úsporný režim ECO. Komfort na Váš příkaz Originální nápad firmy Junkers: ovládání komfortu ohřevu TV přímo z odběrného místa pomocí pákové baterie či kohoutku! Jestliže budete chtít v úsporném režimu ECO využít komfortu režimu COM, stačí krátký odběr TV (< 5 s) a „Váš příkaz bude splněn“! Plynový kotel připraví nezávisle na nastaveném provozním režimu, ve velmi krátké době teplou vodu, aniž by Vám jakákoliv voda odtekla bez užitku! Použití: Závěsné kondenzační kotle Cerapursmart mají minimální rozměry, nízkou hmotnost, jsou velmi tiché a způsobem provozu nezávislé na přisávání vzduchu z místnosti instalace, a proto je lze umístit také v úzkých výklencích nebo obytné zóně, např. na chodbách, v bytech, rodinných domcích a dalších objektech občanské vybavenosti. Palivo: zemní plyn nebo propan.

Vysoce efektivní, výkonné, tiché a ekologicky šetrné kondenzační kotle
Plynové kondenzační kotle mají v porovnání s klasickými plynovými kotli až o 15 % vyšší účinnost. V praxi tak díky vyšší účinnosti a nízkoteplotnímu provozu ušetříte až 25 % provozních nákladů na vytápění a přípravu teplé vody. U kondenzačních kotlů totiž neuniká část tepla obsaženého ve spalinách bez užitku do atmosféry, ale spaliny, které obsahují množství horké vodní páry a tím i energie jsou zpětně maximálně využívány pro ohřev otopné vody.

Nové kondenzační kotle Junkers CerapurSmart, CerapurComfort a CerapurAcu jsou vybaveny řídicí elektronikou Bosch Heatronic® třetí generace, která umožňuje snadné a jednoduché nastavení a ovládání. Ke kotlům Cerapur je možné použít nové FW/FR regulátory.

Díky svým nízkým emisím jsou kondenzační kotle maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Hmotnost zboží

32 Kg

Cena 35 650Kč

 

Nebojte se naši Topenáři Vám kotel vymění také v oblasti Kladna a Prahy, jsme tu jen pro vás. Volejte kdykoli.